Martin Stessman
Superintendent
District
620-355-6761
Default Avatar
Rayne Gosch
Board Clerk
District
620-355-6761
Andrew Harris
Technology Support
District
620-355-6191
Trevor Leeper
Technology Director
District
620-355-6761
Default Avatar
Kim Lohman
District Treasurer
District
620-355-6761
Default Avatar
Randy Richter
Maintenance/Transportation Director
District
620-355-6591
Default Avatar
Linda Shalberg
Accounts Payable
District
620-355-6761
Jessica Lohman-Fuller
District Nurse
District
620-355-6191
Default Avatar
Wayne (Bud) Jennings
Transportation
District
Default Avatar
Steven Moyer
Transportation
District
Default Avatar
Dwayne Panzer
Transportation
District
Default Avatar
Linda Rosales
Transportation
District
Default Avatar
Kim Panzer
Grade School Principal
Administrators
620-355-6191
Chris Albers
Interrelated Teacher
Grade School
620-355-6191
Kitra Aller
Paraprofessional
Grade School
620-355-6191
Lacey Bamberger
Kindergarten
Grade School
620-355-6191
Default Avatar
Mike Beitz
Counselor / MS Head Football / Asst MS Basketball / Asst HS Baseball
Grade School
620-355-6191
Larry Berning
Paraprofessional
Grade School
(620) 355-6191
Tania Burnett
Newcomer Program
Grade School
620-355-6191
Default Avatar
Darcy Calkins
2nd Grade / Head HS Volleyball
Grade School
620-355-6191
Krissie Christiansen
Kindergarten
Grade School
620-355-6191
Shaina Clements
Interrelated Teacher
Grade School
620-355-6191
Default Avatar
Becky Coyne
Food Service
Grade School
Default Avatar
Kayla Davis
3rd Grade
Grade School
620-355-6191
Default Avatar
Yvonne Davis
Cook
Grade School
620-355-6191
Rachel Dehn
4th Grade
Grade School
620-355-6191
Marsha Dixon
Kindergarten
Grade School
620-355-6191
Marilyn Douglas
Paraprofessional
Grade School
620-355-6191
Leanne Dunlap
1st Grade
Grade School
620-355-6191
Stephanie Green
1st Grade
Grade School
620-355-6191
Corrine Gugelmeyer
Secretary
Grade School
620-355-6191
Pamela Hall
PreSchool
Grade School
620-355-6191
Jessica Hash
4th Grade
Grade School
620-355-6191
Megan Hendricks
Librarian / Head MS Girls Track
Grade School
(620) 355-6191
Amberlee Hernandez
Paraprofessional
Grade School
620-355-6191
Deb Hughes
Interrelated Teacher
Grade School
620-355-6191
Jennifer Jones
Speech Pathologist
Grade School
620-355-6191
Default Avatar
Nancy Kessler
Paraprofessional
Grade School
620-355-6191
Default Avatar
Amanda Michel
Kindergarden
Grade School
620-355-6191
Keyton McCombs
2nd Grade / Asst MS Volleyball
Grade School
620-355-6191
Debra Miller
3rd Grade
Grade School
620-355-6191
Default Avatar
Margarita Ornelas
Paraprofessional
Grade School
Default Avatar
Amanda Ostberg
Paraprofessional
Grade School
620-355-6191
Kathryn Phillips
1st Grade
Grade School
620-355-6191
Haley Randolph
Paraprofessional
Grade School
620-355-6191
Cassidy Rathbun
3rd Grade / Head HS & MS Cheer
Grade School
620-355-6191
RaeAnn Richter
Secretary
Grade School
620-355-6191
Default Avatar
Tino Rosales
Paraprofessional/Adult ESL
Grade School
Default Avatar
Darrin Seeger
Custodian
Middle School
Default Avatar
Karen Shipley
Custodian
Grade School
Default Avatar
Bertha Vanquez
Paraprofessional/Parent Liaison
Grade School
Maryjane White
Literacy Instructional Coach
Grade School
620-355-6191
Alyssa Windle
4th Grade / Asst MS Track
Grade School
620-355-6191
Default Avatar
Chris Hattabaugh
High School Principal
High School
620-355-6411
Jennifer Bachman
Science/STUCO
High School
620-355-6411
Chris Bamberger
PE / Head HS Football / Asst HS Track
High School
620-355-6411
Bre Beitz
Interrelated Teacher
High School
620-355-6411
Kaci Bell
FACS/FCCLA
620-355-6411
Monica Campbell
Librarian
High School
620-355-6411
Default Avatar
Jim Christiansen
Head HS & MS Wrestling
High School
Heather Leeper
Custodian
High School
6203556761
Steve Davidson
Head HS Baseball
High School
620-355-6411
Chris Davis
Asst HS & MS Wrestling
Vanessa Esquibel
Alternative School / Head HS Girls Basketball
High School
620-355-6411
Michaela Hamilton
Paraprofessional
High School
620-355-6411
Default Avatar
Michael Hendricks
Maintenance/Custodian
High School
Randy Heinitz
Head HS Trap Shooting
Wendy Hill
Career and Life Planning/Consumer Math
High School
620-355-6411
Alex Holmes
Custodian
High School
6203556761
Lola Horner
Paraprofessional
High School
6202556761
Travis Johnson
Social Studies / Asst HS Football / Asst HS Track
High School
620-355-6411
Leah King
Art
High School
620-355-6411
Petra Leyva
Custodian
High School
620-355-6411
Taylor Lovelady
Math / Asst HS Boys Basketball / Asst HS Boys Golf
High School
620-355-6411
Catelyn Manly
Math / HS Scholars Bowl / NHS
High School
620-355-6411
Shawn Martin
Band / Head HS & MS Cross Country
High School
620-355-6411
Charity Medill
Business/FBLA
High School
620-355-6411
Default Avatar
Tiana Perea
Asst HS Volleyball / Asst HS Softball
High School
620-355-6411
Chris Pollart
Woods and Drafting/ Asst HS Football / Head HS Track
High School
620-355-6411
Dave Richter
Maintenance / Head Boys Golf
Kay Riedel
Secretary
High School
620-355-6411
Kinlee Scheer
Counselor
High School
620-355-6411
Nate Schmitt
Assistant Principal / Activities Director / Head HS Boys Basketball
High School
620-355-6411
David Shelden
Social Studies / HS Forensics / Play Sponsor
High School
620-355-6411
Kevin Thompson
ELA/Yearbook
High School
620-355-6411
Roelfina Van Der Knaap
HS Secretary
High School
620-355-6411
Erwin Vides
Asst HS & MS Cheer
Mitchell Watson
ELA
High School
620-355-6411
John White
Physical Science / Chemistry / Asst HS & MS Cross Country
High School
620-355-6411
Michelle Wilk
ELA
High School
620-355-6411
Dan Woellhof
Metals/Auto Mechanics
High School
620-355-6411
Jennifer Wright
Agricultural Science/FFA Advisor
High School
620-355-6411
Cody Calkins
Middle School Principal
Middle School
620-355-6973
Brenda Anderson
Secretary/Nurse Aide
Middle School
6203556973
Wendy Anderson
5-6 Social Studies / Asst MS Girls Basketball
Middle School
620-355-6973
Emily Ansel
5/6 Math
Middle School
620-355-6973
Morgan Baca
Paraprofessional
Middle School
620-355-6973
Sheri Bell
5th Grade ELA
Middle School
620-355-6973
Melissa Conrady
GS and MS Art / Head HS Softball
Middle School
620-355-6973
Dan Duncan
Custodian
Middle School
6203556973
Default Avatar
Daylan Gilleland
Interrelated Teacher/ Asst MS Football / Asst HS Girls Basketball
Middle School
620-355-6973
Default Avatar
Michala Hamilton
Paraprofessional
Middle School
Debbi Harris
Paraprofessional
Middle School
620-355-6973
Default Avatar
Bretta Heinitz
Food Service
Middle School
Matt Heydman
7-8 Social Studies/ Asst HS Boys Basketball
Middle School
620-355-6973
Default Avatar
Betty Hilger
Food Service Director
Middle School
Wyatt Jiru
5-8 PE/HS Assistant FB
Middle School
620-355-6973
Default Avatar
Holly Meyers
Counselor
Middle School
620-355-6973
Amanda Michaelis
7-8 Math/Asst. Track
Middle School
620-355-6973
Judy Moyer
Librarian
Middle School
620-355-6973
Jena Oldham
5-6 Interventionist / Head MS Girls Basketball
Middle School
620-355-6973
Jennifer Oliphant
Paraprofessional
Middle School
6202556761
Garrett Panzer
7-8 PBL
Middle School
620-355-6973
Kalesha Pollman
Paraprofessional
Middle School
620-355-6973
Wyatt Rice
7/8 Science / Head MS Quiz Bowl
Middle School
620-355-6973
Salome Perez
Paraprofessional
Middle School
6203556973
Tonya Pollart
7-8 ELA / Head MS Boys Track
Middle School
620-355-6973
Jessica Simshauser
MS Secretary
Middle School
620-355-6973
Carly Smith
K-12 Vocal
Middle School
620-355-6973
Dustin Thompson
Paraprofessional
Middle School
620-355-6973
Michelle Thompson
5-6 Science / Head Girls Golf
Middle School
620-355-6973
Mary Jo Wilkison
6th Grade ELA
Middle School
620-355-6973